Chirurgia stomatologiczna

W pełni bezpieczne i bezbolesne zabiegi chirurgiczne odbywające się w Naszym Centrum gwarantują Ci, że podczas całego zabiegu możesz się odprężyć i zdać na specjalistów, którzy dobiorą najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Chirurgia stomatologiczna obejmuje:

– usuwanie zębów,

– usuwanie zębów „mądrości” i zatrzymanych,

– odsłanianie zębów zatrzymanych,

– podcinanie wędzidełka,

– zabiegi resekcji wierzchołków korzeni,

– usuwanie torbieli,

zabiegi sterowanej regeneracji kości,

– plastykę wyrostka zębodołowego,

– zabiegi przeszczepu dziąsła

zakładanie implantów.

piotr@popielak.pl

 

 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów chirurgicznych dokonywanych w naszym Centrum zapraszamy do kontaktu.

Wykorzystujemy znieczulenie komputerowe The Wand.

 

 

 

PRF (Platelet Rich Fibrin), autologiczna fibryna bogatopłytkowa otrzymywana z krwi pacjenta, która tworzy matrycę zbudowaną z włóknika własnej krwi stymulującą wzrost i regenerację tkanek.

 

Zastosowanie PRF w stomatologii:
Liczne doświadczenia kliniczne potwierdzają fakt, że PRF uważa się za biomateriał, który wspomaga prawidłowe gojenie i regenerację, zawiera wszelkie niezbędne składniki do optymalnego gojenia – matrycę czyli spolimeryzowany skafold fibrynowy, leukocyty i cytokiny, przyłączone płytki krwi oraz krążące komórki macierzyste. Cytokiny zawarte w PRF są stopniowo uwalniane i zdolne do przyspieszania zjawiska komórkowego, a struktura sieci fibrynowej jest kluczowym elementem wszystkich procesów gojenia, na które wpływa PRF.

Mechanizm efektywnej angiogenezy czyli tworzenia naczyń krwionośnych wpływa na szybką regenerację i przebudowę regenerowanej tkanki. Duże znaczenie ma praktycznie całkowity brak procesów infekcyjnych i zakażeń krzyżowych w przebiegu terapii z użyciem technologii PRF. Technika ponadto jest dobrze ugruntowana naukowo i posiada szereg badań najwyższego stopnia referencyjności opartych na technologii terapii autologicznymi czynnikami wzrostu pochodzenia płytkowego tzw. PRP. Bezpieczna dla pacjenta, szybka i przyjazna technologia to dodatkowe zalety procesu opracowania przeszczepu PRF.
Obserwacje własne wskazują, iż u pacjentów, u których po ekstrakcji, np. zatrzymanego zęba, zastosowano PRF, objawy bólowe były znikome, a gojenie niepowikłane i bardzo szybkie w porównaniu do pacjentów, u których nie podano PRF. Szczególnie przydatne jest stosowanie technologii PRF w implantologii, kiedy konieczne jest uzupełnienie zanikłej kości wyrostków zębodołowych po stosowaniu częściowych lub całkowitych protez. W ocenie radiologicznej zaobserwowano zwiększoną gęstość tkanki kostnej w przypadku użycia PRF do augmentacji zębodołów poekstrakcyjnych.

Wskazaniami do zastosowania PRF w zabiegach stomatologicznych są:
–zaopatrzenie zębodołów po ekstrakcji zębów (także z dodatkową augmentacją),
–sinus lift czyli podniesienie dna zatoki
–implantologia,
–przeszczepy kości i tkanek miękkich,
–zabiegi periodontologii,
–sterowana regeneracja tkanek,
–endodoncja