Licówki

Klinika Jurajska w Częstochowie oferuje Państwu możliwość odmiany swojego uśmiechu przy pomocy licówek porcelanowych.

Co to są licówki porcelanowe ?

Licówki to bardzo cienkie, wykonane z porcelany nakładki na pojedyncze zęby. Po uprzednim zeszlifowaniu cienkiej warstwy szkliwa oraz wykonaniu pracy przez protetyka cementuje się je do zewnętrznej strony zęba, tworząc całkowicie nowy przód zęba.

Dla kogo licówki to dobre rozwiązanie?

W Klinice Jurajskiej licówki porcelanowe wykonuje się u osób, których zęby są mocno przebarwione, nierówne, uszkodzone lub z bardzo rozległymi wypełnieniami kompozytowymi
Jest to również rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się szpar między zębami (diastemy).

Jakie są etapy wykonywania licówek porcelanowych w Klinice Jurajskiej?

– Pierwsza wizyta to wizyta konsultacyjna. Wykonywana jest diagnostyka RTG oraz wybór planowanego leczenia. Na tej wizycie w Centrum Medycznym Jurajska planowane są również kolejne wizyty.
– Na tej wizycie stomatolog przygotowuje zęba pod uzupełnienie protetyczne. Ten etap polega na zeszlifowaniu cienkiej warstwy szkliwa, tak żeby później zastąpić go licówką porcelanową. Pobierany jest również wycisk lub skan, dobierany jest kolor oraz wykonywana jest licówka tymczasowa.
– Pobrany na poprzedniej wizycie wycisk lub skan przesłany jest do protetyka, który wykonuje ostateczną licówkę porcelanową.
– Po otrzymaniu pracy od protetyka jesteśmy gotowi, aby oddać ją Pacjentowi do użytku. Po akceptacji wyglądu licówki przez Pacjenta, jest ona na stałe mocowana na zębie.

WSKAZANIA:
✓ Przebarwienie zęba, które powstało w wyniku martwicy,
✓ Korekta estetyczna zęba (wydłużenie, skrócenie, zwężenie, poszerzenie zeba),
✓ Diastemia (niwelowanie szpar pomiędzy zębami),
✓ Zęby z bardzo rozległymi wypełnieniami kompozytowymi.

PRZECIWWSKAZANIA:
✓ Bruksizm,
✓ Nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
✓ Luki w uzębieniu,
✓ Bardzo zniszczony ząb, wymagający korony protetycznej.

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę w Klinice Jurajskiej w Częstochowie telefonicznie pod numerem 34 363 68 20 lub 601 159 427 oraz mailowo: sekretariat@klinikajurajska.pl.