Wybielanie zębów

Klinika Jurajska w Częstochowie oferuje Państwu zabieg wybielania zębów najbezpieczniejszymi metodami. Teraz idealnie biały uśmiech jest w zasięgu ręki. Zęby powinny być nie tylko zdrowe, ale również naturalnie białe dopełniając w bardzo istotny sposób urodę. Biały i piękny uśmiech jest synonimem sukcesu. Dziś dzięki zabiegom wybielającym w Klinice Jurajskiej, może pozwolić sobie na niego każdy.

Specjaliści przyjmujący w Klinice Jurajskiej oferują Państwu najnowocześniejsze metody wybielania zębów. Najskuteczniejszą oraz najbezpieczniejszą metodą wybielania jest ta stosowana w gabinecie stomatologicznym. Przyczyny przebarwień są na tyle zróżnicowane że każdą decyzję odnośnie wybielania zębów należy konsultować z lekarzem stomatologiem.

W Klinice Jurajskiej pozostawiamy do Państwa dyspozycji dwie metody wybielania:
• profesjonalne wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond.
• wybielanie nakładkami.

Jak wygląda wybielanie zębów lampą Beyond?

Przy użyciu lampy zabieg odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod czujnym okiem stomatologa oraz higienistki stomatologicznej. Procedura profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od dokładnego ustalenia koloru zębów oraz od określenia możliwego do uzyskania efektu. Lekarz przeprowadza dokładne badanie stanu zębów oraz ocenia istnienie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Przed przystąpieniem do wybielania zęby powinny być dokładnie oczyszczone (usunięcie kamienia, piaskowanie). Następnie zabezpieczane są dziąsła tzw. płynnym koferdamem-zapobiega to podrażnieniu dziąseł co często zdarza się w metodzie nakładkowej.

Na tak przygotowane zęby lekarz nakłada żel o dużym stężeniu substancji aktywnej a następnie żel poddawany zostaje aktywacji lampą Beyond, która emituje zimne niebieskie światło. Żel pozostaje na zębach przez 10-15 min i cały zabieg powtarza się jeszcze dwa razy. Sam zabieg wybielania nie przekracza 45 min. U osób u których występują szczególnie trudne przebarwienia może zaistnieć konieczność, aby powtórzyć jedną lub więcej sesji wybielania. Może zaistnieć również konieczność kontynuowania wybielania w domu używając nakładek wybielających.

Jakie są zalety profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Przede wszystkim jest to najbezpieczniejsza forma wybielania zębów. Cały zabieg odbywa się pod czujnym okiem lekarza stomatologa. Jednocześnie jest to najszybszy sposób na osiągnięcie efektu śnieżnobiałego uśmiechu. Dodatkowo nadwrażliwość zębów i dziąseł zredukowane jest do minimum ze względu na zastosowanie nowej generacji preparatu wybielającego Beyond. Posiada on w swoim składzie chlorek potasu obniżający poziom nadwrażliwości podczas trwania zabiegu wybielania zębów.

Jak wygląda wybielanie zębów przy pomocy nakładek?

Aby przeprowadzić kurację metodą nakładkową zabieg rozpoczyna się od badania stanu zębów, następnie przeprowadzenia przeglądu oraz określenia wstępnego koloru zębów pacjenta. Następnie lekarz pobiera wycisk w celu wykonania nakładek (szyn) indywidualnych. Wycisk jest oddawany do laboratorium protetycznego, które wykonuje specjalne nakładki.
Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki z żelem wybielającym i wyjaśnia jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać. W domu pacjent w prosty sposób umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc lub na kilka godzin w ciągu dnia.

Zalecenia po wybielaniu:

✓ Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety przez ok. 2 do 14 dni po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów w gabinecie. Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów.
✓ Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Unikać trzeba ciemnych sosów, zup, carry, kurkumy oraz warzyw i owoców takich jak buraczki czy jagody. Nie wolno również palić gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby.
✓ W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady, tak aby nie dopuścić do ich przeniknięcia w głąb zęba.
✓ Pomimo stosowania się do zaleceń pozabiegowych, badania kliniczne donoszą, że po roku do dwóch lat od zakończenia wybielania zęby tracą około 40% swojej jasności, dlatego efekt powinien być podtrzymywany poprzez wykonanie jednorazowego zabiegu przypominającego w gabinecie lub zastosowanie nakładek.

Utrzymanie białego uśmiechu po wybielaniu

Utrzymanie się efektu wybielania zależy przede wszystkim od trybu życia, tj. od takich czynników jak : dieta, palenie papierosów i odpowiednia higiena jamy ustnej. Poza tym dla utrzymania efektu wybielanie zębów należy powtarzać lub wykonywać wybielanie przypominające. Ważne jest stosowanie pasty podtrzymującej efekt oraz prawidłowo wykonywane zabiegi higienizacyjne.

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę w Klinice Jurajskiej w Częstochowie telefonicznie pod numerem 34 363 68 20 lub 601 159 427 oraz mailowo: sekretariat@klinikajurajska.pl.