Implanty tytanowe

Implanty zębowe to innowacyjny sposób na zupełnie nowy, piękny uśmiech. 

Co to jest implant?

Implant dentystyczny jest odpowiednikiem korzenia zęba, osadzony jest w kości żuchwy lub szczęki i stanowi filar dla odbudowy protetycznej takiej jak korona, most czy proteza (część protetyczna). Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braku zębowego, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujący i świetnie wyglądający nowy ząb.

”W Centrum Medycznym Jurajska jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań uzupełnienia braków zębowych jest implant tytanowy.”

Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część. Wszczepienie implantu (część chirurgiczna) polega na wprowadzeniu go w taki sposób aby kość szczęki odbudowała się szczelnie wokół niego. Proces ten nazywa się “osteointegracją” i pozwala na stabilne i mocne utrzymanie nowego zęba.

 

Wybór implantu wykonanego z tytanu gwarantuje Pacjentowi długotrwały okres użytkowania. 

 

Implant składa się z trzech części
• śruby umieszczonej w kości szczęki lub żuchwy, która razem z tkanką kostną tworzy nowy, stabilny ‚korzeń’ tzw. osteointegracja implantu z kością,
• łącznika, czyli elementu który zapewnia stabilne dopasowanie śruby i korony,
• korony, czyli nowego zęba.

 

 

Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Jeżeli straciłeś jeden lub więcej zębów tak jak miliony dorosłych, to nieprzyjemne konsekwencje tej straty są ci dobrze znane. Dla wielu osób brak zębów jest bardzo krępujący, wiąże się z mniej atrakcyjnym wyglądem, zażenowaniem z powodu luźnej protezy, bólem, trudnościami z jedzeniem i mniej aktywnym stylem życia. Wybierając implanty możesz rozwiązać wszystkie te problemy. Główne zalety implantów to:

– Lepsza estetyka.

Implanty wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby. Ze względu na swoją konstrukcję są połączone z kością na stałe.

– Lepsza wymowa.

Luźne protezy mogą być niestabilne w jamie ustnej powodując seplenienie i niewyraźną mowę. Implanty pozwalają na płyną rozmowę bez obaw o ruchomą protezę.

– Lepszy komfort.

Dzięki stałemu połączenia z kością (osteointegracji), implanty eliminują dyskomfort ruchomych protez.

– Łatwiejsze jedzenie.

Nagryzanie z ruchomą protezą może być trudne a czasem wręcz niemożliwe. Implanty funkcjonują jak twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków z pewnością i bez bólu.

– Lepsze samopoczucie.

Implanty odnawiają twój uśmiech i wzmacniają pewność siebie.

– Lepszy stan zdrowia jamy ustnej.

Implanty nie wymagają oszlifowania innych zdrowych zębów tak jak przy mostach protetycznych. Przez to, że sąsiednie zęby nie są modyfikowane aby utrzymać implant, twoje zęby nie są naruszone i to pozwala na utrzymanie lepszego poziomu zdrowia jamy ustnej. Pojedyncze implanty również pozwalają na lepszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, ułatwiając higienę jamy ustnej.

– Trwałość.

Implanty zbudowane są z tytanu i dzięki temu są bardzo trwałe. Z odpowiednią pielęgnacją, implanty mogą przetrwać przez całe życie.

– Wygoda.

Protezy ruchome są no właśnie- ruchome. Implanty eliminują krępujące i kłopotliwe wyjmowanie protez i potrzebę używania klejów protetycznych aby utrzymać protezę na miejscu.

 

 

 

  • Urologia dziecięca
  • Neurochirurgia
  • Dietetyka
  • Rehabilitacja
  • Diagnostyka
  • Zespół
  • Nowe technologie
  • Galeria
  • Kontakt