System leczenia endodontycznego SAF

System SAF to najnowszej generacji, trójwymiarowy, pracujący w technologii 3 D, niezwykle elastyczny system leczenia kanałowego zębów, stosujący specjalnego rodzaju pilnik kształtem przypominający cylinder o ściankach zbudowanych z cienkiej niklowo-tytanowej siatki. Pilniki SAF wywierają stały, delikatny nacisk połączony z wibracjami wzdłuż całego obwodu ściany kanału w celu doskonałego i niezwykle precyzyjnego opracowania endodontycznego kanału korzeniowego.

blog_saf

Charakterystyczny kształt narzędzia pozwala na ciągłą irygację płynem odkażającym kanału korzeniowego zęba w trakcie opracowywania, przez co zmniejszana jest do minimum ilość bakterii. Pilniki SAF dopasowują się do pierwotnego kształtu kanału, zachowując jego naturalną anatomię, przez to są mało agresywne, ale niezwykle skuteczne w leczeniu kanałowym zęba.

EndoStation-preliminary-10(1)

Leczenie systemem SAF stosowane w Klinice Jurajskiej znacznie poprawia rokowanie pacjentów leczonych kanałowo umożliwiając ich kompletne wypełnienie zmniejszając ilość powikłań leczenia endodontycznego.