Zespół

JOANNA SITKO-GAP – dr n. med. lekarz stomatolog

Ukończyła studia na Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie następnie odbyła staż podyplomowy, m.in. Chirurgii oraz Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej.

W 2011 roku uzyskała tytuł dr n. med. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Od 2014 roku jest założycielem oraz Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Higieny Stomatologicznej. Organizator konferencji międzynarodowych. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję – IAO International Association for Orthodontics. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI, jak również członek europejskiego stowarzyszenia lekarzy implantologów – OSIS EDI. Jest Dyrektorem oraz lekarzem prowadzącym Centrum Medyczne JURAJSKA.

Od kilkunastu lat jest wykładowcą w Medycznym Studium Zawodowym w Częstochowie, gdzie kształci personel medyczny (www.msz.czest.pl) oraz prowadzi kursy doskonalące dla lekarzy i średniego personelu medycznego związane z stomatologią estetyczną, ortodoncją, periodontologią i chirurgią. W naszym Centrum zajmuje się nowoczesną endodoncją mikroskopową, implantologią, protetyką oraz ortodoncją, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Stosuje nowoczesne metody leczenia bez usuwania zębów oraz skracające czas leczenia ortodontycznego m. in. Piezosurgery, implanty ortodontyczne, PRF , kortykotomia.

Udział w wielu konferencjach i szkoleniach połączony z wieloletnią praktyką zawodową stanowią solidną podstawę dla kompleksowej analizy i leczenia wymagającego pacjenta.

Zainteresowania zawodowe: stomatologia estetyczna, nowoczesna endodoncja mikroskopowa, implantologia, implantoprotetyka, ortodoncja.

 

ARTUR GAP – dr n. med. – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, doświadczony implantolog

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 12 lat jest wykładowcą w Medycznym Studium Zawodowym w Częstochowie, gdzie kształci personel medyczny (www.msz.czest.pl).

Stopień doktora nauk medycznych uzyskany w 2014 r. temat pracy: „Naprawa uszkodzeń chrząstki stawowej przy użyciu przeszczepu autologicznych chondrocytów płytki wzrostowej w żelu fibrynowym. Badania doświadczalne.” Staże zagraniczne w 1999 w Saint Joseph Hospital w Elgine, Illinois, USA w, w 2011 w Oddziale Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Achen, Niemcy oraz w 2013 Nuffield Orthopaedic Center w Oxford, Wielka Brytania. Autor czternastu prac naukowych (MNISW : 84 pkt,Impact Factor: 4,1), 15 komunikatów zjazdowych oraz 12 wystąpień na krajowych i zagranicznych zjazdach naukowych  oraz kongresach.

Jest członkiem European Foot and Ankle Society – EFAS, Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego – PFAS, Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Sekcji Ortopedii Dziecięcej PTOiTr oraz Sekcji Osteosyntezy PTOiTr.

Zainteresowania zawodowe: artroskopia i rekonstrukcja stawów, chirurgia stopy, ortopedia dzieci i młodzieży, przeszczepy tkanek w tym komórek macierzystych i hodowli komórkowych,  medycyna sportowa.

 

 

 

AGNIESZKA DOBRAKOWSKA – lekarz stomatolog

Ukończyła studia na Śląskiej Akademii Medycznej.

Jest uczestnikiem  wykładów, kursów i szkoleń praktycznych szkoleń krajowych i zagranicznych.

Specjalista z kilkunastoletnim stażem, dużym doświadczeniem w dziedzinie protetyki.

W naszym Centrum zajmuje się głównie protetyką oraz leczeniem dzieci i dorosłych.

Zainteresowania zawodowe: stomatologia estetyczna, protetyka.

 

 

RENATA PIĄTKIEWICZ – BLUKACZ – lek. stomatolog

Ukończyła studia na Śląskiej Akademii Medycznej. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach poznając najnowocześniejsze osiągnięcia i technologie stosowane w stomatologii, co pozwala na leczenie pacjentów według najnowszych trendów.

Interesuje się stomatologią estetyczną oraz periodontologią i w tym kierunku stara się rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Od kilku lat zgłębia tajniki wiedzy o laserach w stomatologii, wdrażając ich działanie w swoją praktykę zawodową.

Jest bardzo zaangażowana w swoją pracę.

W naszym Centrum zajmuje się głównie leczeniem dzieci i dorosłych oraz protetyką, endodoncją i

periodontologią.

 

 

Magdalena Kołodziej – lekarz stomatolog

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

W Naszym Centrum zajmuję się między innymi leczeniem zachowawczym dzieci i dorosłych, protetyką, endodoncją. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze technologie
-pozwalające na wielką skuteczność i komfort leczenia.
Uczestniczka licznych konferencji , kursów teoretycznych i praktycznych z zakresu
zaawansowanej endodoncji, protetyki , współpracy z młodocianym pacjentem.
Stale podnosi swoje kwalifikacje aby zagwarantować Pacjentom opiekę na najwyższym poziomie.

Zainteresowania: stomatologia estetyczna, protetyka, leczenie kanałowe.

 

 

 

Andrzej Kamiński – lekarz stomatolog

Absolwent Wydziału Stomatologii PAM w Szczecinie w 1996 roku.

W 1999 roku uzyskał pierwszy stopień specjalizacji ze stomatologii ogólnej.

Od wielu lat na bieżąco śledzi rozwój współczesnych metod stomatologii, uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach.

W swojej pracy szczególnie realizuje się w  protetyce oraz stomatologii estetycznej i endodoncji.

W trakcie wykonywanych procedur stomatologicznych najważniejsze dla mnie jest dobro i zadowolenie pacjenta.

                                                                 Zainteresowania zawodowe: stomatologia laserowa, endodoncja, protetyka.

 

 

Katarzyna Warwas – Machaj – lekarz stomatolog

Studia stomatologiczne ukończyła w 2010 roku Uniwersytecie Medycznym w    Lublinie. W zawodzie pracuje nieprzerwanie od dnia ukończenia studiów.

W Centrum Medycznym Jurajska zajmuje się między innymi leczeniem zachowawczym dzieci i dorosłych oraz endodoncją.

Uczestniczy w wielu kursach i szkoleniach z zakresu stomatologii zachowawczej oraz endodoncji stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Przyjmuje pacjentów w każdym wieku w tym również tych najmłodszych, do każdego z nich podchodzi kompleksowo i z cierpliwością.

Dużą wagę przykłada do profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia u

swoich  pacjentów.

 

 

 

Piotr Machaj – lekarz stomatolog

Studia stomatologiczne ukończył w 2012 roku  na Uniwersytecie Medycznym w  Lublinie. Jest czynnym uczestnikiem wielu kurów oraz szkoleń praktycznych nieustannie zwiększając swoją wiedzę.

W naszym Centrum specjalizuje się w leczeniu zachowawczym, endodoncją oraz protetyką.

Wykonuje swój zawód z pasją. Jego priorytetem jest bezbolesne leczenie- co eliminuje strach przed leczeniem stomatologicznym.

Zainteresowania: piłka nożna, narciarstwo, muzyka.

 

 

 

 

MARCIN SITKO – lek.med. specjalista chorób wewnętrzynch, specjalista kardiologii

Od 2010 roku starszy asystent w III Specjalistycznej Klinice Kardiologii w Katowicach Ochojcu.

Od 2006 roku specjalista chorób wewnętrznych.1,5 roku staż w Wielkiej Brytanii – na placówkach w: Bath, Inverness, Winchester, Salisbury.

Uczestnik wielu specjalistycznych kursów i konferencji kardiologicznych, ultrasonograficznych oraz elektroterapii.Członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zainteresowania zawodowe: USG serc, naczyń obwodowych, Doppler, kardiologia inwazyjna.

 

 

 

 

WOJCIECH UTRATA –lek.med.specjalista chirurg dziecięcy, specjalista urolog dziecięcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

ANDRZEJ BOJDA – lek.med. specjalista neurochirurgii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, doświadczony chirurg guzów CUN, neurotraumatolog oraz specjalista małoinwazyjnych technik neurochirurgicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa

Zainteresowania zawodowe :leczenie operacyjne  dyskopatii szyjnych i lędźwiowych, urazy kręgosłupa w tym złamania osteoporotyczne, guzy nowotworowe CUN, wodogłowie.

 

 

 

 

 

KAMILA STRZELEC – lek.med. specjalista neurologii

 

 

 

 

 

 

 

BEATA SEWERYN – lek. anestezjolog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SEBASTIAN JERUSZKA – mgr fizjoterapii

 

Absolwent AWF w Katowicach na wydziale Fizjoterapii. Absolwent  WSZ w Częstochowie o specjalności Nauczyciel Przedmiotów Zawodowych. Wykładowca i instruktor  AJD w Częstochowie  w Instytucie Wychowania Fizycznego Turystyki i Fizjoterapii. Wykładowca w Medycznym Studium Zawodowym w Częstochowie. Certyfikowany terapeuta metod SCARWORK, BONEWORK, ANATOMY TRAINS Terapii Manualnej, BOBATH , PNF, KINESIOTAPING, elementy integracji strukturalnej. Prelegent konferencji specjalistycznych

W naszym centrum zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną, stomatologiczną, sportową  dzieci i dorosłych. Nadzoruje Komputerowe Badania Stóp oraz proces doboru i produkcji indywidualnych wkładek ortopedycznych. Prowadzi rehabilitacje w traumatologii sportowej. W swojej pracy wykorzystuje oprócz metod specjalnych techniki mięśniowo powięziowe, trening sportowy, terapie przeciwbólową  oraz przygotowanie motoryczne.

Uczestnik licznych szkoleń, kursów i konferencji specjalistycznych

Zainteresowania zawodowe: fizjoterapia kończyny dolnej oraz kręgosłupa, terapia z ciałem, manipulacja powięziowa

 

KATARZYNA BUKOWSKA – mgr fizjoterapii

Absolwentka GWSH w Katowicach na wydziale Promocji Zdrowia oraz GWSU w Żywcu na wydziale Fizjoterapii.

W naszym Centrum zajmuje się rehabilitacją dzieci i dorosłych oraz zabiegami z fizykoterapii.

Zainteresowania zawodowe: fizjoterapia kończyn dolnych, szczególnie stopa płasko- koślawa, ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne z dziećmi tj. ćwiczenia przy wadzie postawy, płaskostopiu.

 

 

 

 

 

MARTYNA CHADZIŃSKA – CZAJA mgr dietetyki

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu – jest magistrem zdrowia publicznego o specjalności dietetyka.

Ukończyła następujące kursy:

  • Leczenie żywieniowe dietą bezglutenową, bezmleczną i bezcukrową.
  • Diety w niedoborach pokarmowych, alergiach pokarmowych, chorobach neurologicznych.
  • Żywienie osób aktywnych.

 

 

 

 

ELŻBIETA GAWOR specjalista pielęgniarstwa

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie, kierunek pielęgniarstwo.

Jest specjalistą z pielęgniarstwa neonatologicznego.

W Centrum Medycznym Jurajska wykonuje zawód pielęgniarki.

 

 

 

 

 

 

 

AGNIESZKA STYRCZEWSKA – kierownik asystentek i higienistek stomatologicznych

Jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie. Ze stomatologią jest związana od 2010r.

Asystentka implantologii i ortodoncji w Klinice Jurajskiej. Asystuje przy leczeniu endodontycznym, które odbywa się pod mikroskopem, praca na cztery ręce przy leżącym pacjencie, asystuje podczas zabiegów stomatologicznych oraz wykonuje zabiegi z zakresu higienizacji i profilaktyki.

Uczestniczka wielu szkoleń dla higienistek stomatologicznych m.in.: nowoczesne metody usuwania kamienia i osadu nazębnego z zachowaniem zdrowego przyzębia oraz bezpieczne wybielanie.

Dba o to , aby Państwa wizyty były zaplanowane w najdogodniejszym dla Państwa terminie.

Zainteresowania: podróże, gotowanie,  sport, muzyka

 

 

 

KLAUDIA PORADA – higienistka stomatologiczna

Jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie.

Skończyła studia na kierunku Informacja Naukowa i  Bibliotekoznawstwo w Katowicach.

Jej główna zaleta to dobra organizacja pracy w gabinecie i współpraca z lekarzem dentystą. Sprawia jej to wiele satysfakcji.

Lubi prace z dziećmi, dodatkowo czynnie asystuje przy zabiegach ze stomatologii zachowawczej, endodoncji i przy zabiegach chirurgicznych.

                                                                 Zainteresowania: stomatologia estetyczna, podróże, sport.

 

 

MONIKA CIEPLIŃSKA – higienistka  stomatologiczna

Jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie.

Jest osobą miłą, pogodną. Lubi pracę z ludźmi.

Praca daje jej dużą satysfakcję w poznawaniu nowych ludzi jak i możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji

przez udział w wielu szkoleniach.

Praca w Klinice Jurajskiej  pozwala na dalszy rozwój, poszerzanie umiejętności oraz podnoszenie kwalifikacji.

Jest zadowolona, że może współpracować z zespołem tak znakomitych specjalistów i wysoko kwalifikowanej

asysty.

 

 

 

 

 

KATARZYNA PUCZYŃSKA –  asystentka stomatologiczna

Zawsze uśmiechnięta oraz pogodna. Pracując w naszym Centrum jako asystentka spełnia swoje marzenie. W swojej pracy bardzo ceni kontakt z pacjentem, dba o jego dobro oraz komfort podczas wizyty.

Obecnie podnosi swoje kwalifikacje na kierunku higienistka stomatologiczna w Medycznym Studium Zawodowym w Częstochowie.

Zainteresowania: sport, medycyna estetyczna, kulinaria.

 

 

 

 

VANESSA MAŁEK– asystentka stomatologiczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KINGA PRZEPIÓRKA – asystentka stomatologiczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAGDALENA BĄK – kierownik recepcji. Recepcjonistka w Centrum Medycznym Jurajska.

Absolwentka Warszawskiej Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych oraz Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie – na kierunku asystentka stomatologiczna – egzamin praktyczny zdała w 100%.

Jest osobą komunikatywną, zawsze uśmiechniętą, pomocną i chętną do pracy. Jest Naszą wizytówką – wzbudza zaufanie wśród pacjentów swoim miłym i  życzliwym podejściem. Dba aby każdy pacjent był usatysfakcjonowany oraz uzyskał wszelkie odpowiedzi na zadawane pytania. Dba o dobro i  komfort pacjentów przed wizytą u specjalisty.

Zainteresowania: medycyna, kryminały, kulinaria.

 

 

 

KLAUDIA PRZEPIÓROWSKA – recepcjonistka

Miła, komunikatywna z energicznym usposobieniem.W gabinecie zajmuje się naszymi konsultacyjnymi pacjentami m.in. wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące planu leczenia, umawia wizyty.

Bardzo lubi kontakt z pacjentem, zwłaszcza z dziećmi. Pomaganie ludziom sprawia jej przyjemność.

Przykłada wszelkich starań do profesjonalnej obsługi naszych pacjentów. Życzliwość i empatia to główne cechy, które ją charakteryzują. Swoje wolne chwile poświęca rodzinie i znajomym. Stara się spędzać czas aktywnie jeżdżąc na nartach.

Zainteresowania: sport i podróże.

 

 

 

KATARZYNA WICIŃSKA – recepcjonistka

Jest osobą komunikatywną, pozytywnie nastawioną do życia, która z uśmiechem na ustach stara się wypełniać powierzone obowiązki.

W pracy z pacjentem największą satysfakcję sprawia  zadowolenie z oferowanej przeze mnie pomocy.

Praca w Klinice Jurajskiej daje jej ogromną satysfakcję i zadowolenie gdyż w pracy cenię przede wszystkim kontakt z ludźmi.

 

 

 

 

    MILENA KOTERBA – recepcjonistka

Absolwentka Politechniki Częstochowskiej oraz Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie na kierunku technik masażysta.

Jest osobą miłą, komunikatywną, uśmiechniętą. Największą przyjemność sprawia jej praca najmłodszymi pacjentami Kliniki Jurajskiej. W swojej pracy ceni sobie przede wszystkim zadowolenie i satysfakcję naszych pacjentów.

Zainteresowania: masaż, sport, muzyka.